Polski Angielski Niemiecki Czeski

Jelenia Góra ...i jedziesz w dobrym kierunku!

Jelenia Góra ...i jedziesz w dobrym kierunku! Print
Zachęceni sukcesem poprzednich edycji, zapraszamy już dziś na kolejny cykl imprez rowerowych, w ramach naszej akcji promocyjnej „Jelenia Góra…i jedziesz w dobrym kierunku!”. W projekcie wspiera nas Wicemistrzyni Olimpijska z Igrzysk w Pekinie, Mistrzyni Świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska - ambasador rowerowy Jeleniej Góry.
CZERWIEC
4-5 czerwca
Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race – wyścig rowerowy rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych od amatorów po czołówkę światowego kolarstwa górskiego na trasie w okolicach Pałacu Paulinum. W ramach wyścigu, w sobotę 8 maja, zostanie rozegrane Nocne Kryterium Uliczne wokół budynku ratusza na Placu Ratuszowym.
Organizator - Lang Team sp. z o.o.

5 czerwca
Parada Rowerów – rekreacyjna impreza rowerowa, mająca na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Uczestnicy Parady wystartują z Placu Ratuszowego, przejadą ulicami Jeleniej Góry, Cieplic i Sobieszowa, aż do terenów pod Chojnikiem i wrócą z powrotem do Jeleniej Góry.
Organizator - Muzyczne Radio

18 czerwca
Szosowy Maraton Rowerowy Liczyrzepa - maraton zaliczany do cyklu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Trasa wyścigu rozpoczyna się w Jeleniej Górze, prowadzi przez 9 gmin Powiatu Jeleniogórskiego, z metą w Karpaczu, na trzech dystansach: mini - 60 km, mega – 120 km i giga – 180 km
Organizator - Maraton Liczyrzepa

25 czerwca
Dirt Town to spektakularne ewolucje rowerowe wykonywane na Placu Ratuszowym, pokazy trial i bmx flatland oraz efektowne skoki do basenu z gąbkami; sam Dirt town to pokonanie na rowerze w jak najlepszym stylu specjalnego toru składającego się z dużych ziemnych przeszkód tzw. Hop. W przedsięwzięciu udział bierze czołówka polskiego i europejskiego Dirt Townu. W tym roku po raz pierwszy przedsięwzięcie odbędzie się na poziomie kategorii „BRONZE LEVEL” FMB Word Tour organizacji Freeride Mountain Bike Association.
Organizator - Agencja Promocji Zewnętrznej FUN-SPORT


LIPIEC
23 lipca
Mistrzostwa Polski MTB w ramach Bike Maratonu- Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kolarskiego w Maratonie MTB odbędą się na trasach prowadzących przez Rudawy Janowickie, ze startem na Placu Ratuszowym i metą na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego.  W wyścigu wystartują najlepsze polskie i zagraniczne grupy kolarskie.
Organizator - Grabek Promotion Sp. z o.o. Maciej Grabek


WRZESIEŃ

10 września
Puchar Polski w kolarstwie górskim XC MTB „Grzybek CUP 2011” – wyścig rowerów górskich w formacie XCO, rozgrywany na pętli w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior, Elita Men i Elita Women. Impreza odbędzie się w okolicy wieży widokowej na Wzgórzu Krzywoustego, w ramach 100-lecia „Grzybka”.
Organizator - Grabek Promotion Sp. z o.o. Maciej Grabek

 

 

Zapraszamy do Jeleniej Góry – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013