Polski Angielski Niemiecki Czeski

II Wyjazd stydyjny

II Wyjazd stydyjny Print

Kilkudziesięciu dziennikarzy z mediów ogólnopolskich i korespondentów zagranicznych wzięło udział w 3-dniowym wyjeździe studyjnym, którego trasa przebiegała przez gminy uczestniczące w projekcie Uzdrowiskowy Dolny Śląsk.

Na trasie przejazdu [3-5 marca br.] uczestnicy spotkali się z przedstawicielami gmin, które zaprezentowały swoje atrakcje turystyczne oraz pomysły na rozwój ruchu turystycznego. Spotkania i rozmowy z dziennikarzami były również okazją do przedstawienia oferty  inwestycyjnej, jaką dolnośląskie gminy mogą zainteresować inwestorów polskich i zagranicznych.

Trasa wyprawy studyjnej przebiegała przez Niemczę, Lądek-Zdrój, Bystrzycę Kłodzką, Duszniki-Zdrój, Polanicę-Zdrój, Kudowę-Zdrój, Jedlinę-Zdrój, Szczawno-Zdrój. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję przekonać się, że oferta uzdrowisk znacznie wykracza poza tradycyjne atrakcje sanatoryjne. Zapoznali się m.in. z ofertą nowoczesnych zabiegów zdrowotnych i medycyny kosmetycznej Polanicy-Zdroju i Lądka-Zdroju,  dolnośląskimi zabytkami i tajemnicami oraz obiektami, które mogą zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających miłośników sportów zimowych, wypraw off-roadowych, wspinaczki i górskich wędrówek wśród magicznych krajobrazów. Zdaniem wielu uczestników wyjazdu, bogactwo tego terenu - dzisiaj czasami niewidoczne z perspektywy Warszawy, Kijowa, Moskwy, Berlina czy Pragi - w pełni zasługuje na odkrycie przez turystów, a Uzdrowiskowy Dolny Śląsk jest propozycją turystyczną na najwyższym poziomie.

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013