Polski Angielski Niemiecki Czeski

Jibbing Jam

Jibbing Jam Print

Rail oraz box prosty, to przeszkody, na których efektowne ewolucje wykonywali zawodnicy biorący udział w zawodach Jibbing Jam Jelenia Góra, które odbyły się na Placu Ratuszowym w niedzielę, 13 lutego br.

Jibbing to freestylowa technika jazdy na snowboardzie bądź nartach, która może być uprawiana zarówno w snowparkach jak i w miastach. To jazda po różnego rodzaju sztucznych przeszkodach, takich jak rury, poręcze, murki, boxy, ściany tzw. wall ride'y itp.

Na trzy dni przed zawodami rozpoczęto na Placu Ratuszowym wznoszenie specjalnego najazdu - konstrukcji z rusztowań o imponujących rozmiarach (wysokości 9 m, długości ponad 22 m i szerokości 6 m).

Zawody miały otwartą formułę, w związku z czym wystartować mógł każdy chętny, a widowiskowość i sportowy poziom zawodów zagwarantowała czołówka polskich Jibberów, którzy specjalnie przyjechali na jeleniogórskie zawody.  Organizatorzy przeznaczyli dla zwycięzców pulę nagród w wysokości 3000 zł oraz nagrody rzeczowe.
Eliminacje wyłoniły czołową ósemkę zawodów, która zaprezentowała się licznie zebranej publiczności podczas wieczornego finału.

Zacięta walka o podium trwała do ostatniego zjazdu. Ostatecznie klasyfikacja pierwszego Jibbing Jam Jelenia Góra przedstawia się następująco:

1. Mateusz „Zielony” Zielonka
2. Kajetan Kaleniak
3. Radek Czostkiewicz
4. Fryderyk Gołaś
5. Dominik Bartkiewicz

Organizator imprezy  FUN-SPORT z Jeleniej Góry
Mecenat Miasto Jelenia Góra


Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013