Polski Angielski Niemiecki Czeski

ART & GLASS Festiwal 1-3 lipca

ART & GLASS Festiwal 1-3 lipca Print

Festiwal sztuki i szkła to trzydniowa impreza dla szerokiej grupy odbiorców oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej. W ramach festiwalu w centralnym punkcie miasta odbędzie się szereg spektakularnych działań o charakterze handlowym i kulturalnym. Na kilka dni Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zmieni się w wielką galerię sztuki. Zwiedzający będą mieli szansę poznać tajniki wyrobu szkła i ceramiki, obejrzeć plenerowe wystawy artystów plastyków tworzących w Karkonoszach, spektakle i występy artystów ulicznych, muzyków, żonglerów, komików oraz wystawy poświęcone szklarskim tradycjom regionu. Gośćmi Festiwalu będą artyści, rzemieślnicy oraz producenci szkła z całej Polski oraz Republiki Czeskiej.

W programie imprezy przewidziano: pokaz wypalania szkła, występy artystów ulicznych, warsztaty artystyczne dla dzieci, targi sztuki i rękodzieła artystycznego.

 

Działania odbywać się będą w następujących godzinach:
1 lipca (piątek)    godz. 14.00 - 21.00
2 lipca (sobota)    godz. 10.00 - 21.00
3 lipca (niedziela)    godz. 10.00 - 18.00

Organizatorzy:

Jeleniogórskie Centrum Kultury,
Muzeum Karkonoskie,
Biuro Wystaw Artystycznych

Mecenat Miasta Jelenia Góra

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013